Bank of America Reeds Lake Run

Final Team Results

June 28, 2008


Classic Race Management - www.classicrace.com

5k Run/Walk

Division 1 (over 500)

Team - 11 Steelcase A

Finish Position - 1

Team Score (places): 9

Team Score (times): 1:49:30

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1282

Scot Ursum Grandville, MI

M

1

1

18:12

18:12

2

1287

Nancy Kocsis Grandville, MI

F

1

2

21:11

39:24

3

1281

Tom Strumberger Middleville, MI

M

2

4

18:31

57:55

4

1288

Nancy Willemstein Grand Rapids, MI

F

2

6

28:24

1:26:19

5

1284

Steve Plaisted Grand Rapids, MI

M

3

9

23:10

1:49:30

6

1286

Tarra Miedema Grand Rapids, MI

F

5

14

21:50

2:11:21

7

1280

Steve Silvey Grand Rapids, MI

M

7

21

20:15

2:31:37

8

1279

Richard Reimink Hudsonville, MI

M

25

46

22:01

2:53:38

 

Team - 58 Gentex

Finish Position - 2

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:40:49

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1681

Jerry Parker Zeeland, MI

M

2

2

18:21

18:21

2

2328

George Pen Holland, MI

M

2

4

22:40

41:02

3

1678

Bruce Los Holland, MI

M

3

7

19:19

1:00:21

4

1682

Judidth Darland Holland, MI

F

3

10

22:26

1:22:47

5

1677

Joel Nemes Holland, MI

M

5

15

18:01

1:40:49

6

1679

Joe Cantwell Allegan, MI

M

5

20

18:14

1:59:03

7

1675

Tim Adams Grand Rapids, MI

M

8

28

19:40

2:18:44

8

1680

Shelby Pankratz Wyoming, MI

M

17

45

21:06

2:39:51

9

1792

Julie Kelley Grand Rapids, MI

F

29

74

27:02

3:06:53

 

Team - 5 Spectrum Health Green

Finish Position - 3

Team Score (places): 20

Team Score (times): 2:06:21

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1273

Josh Miller Rockford, MI

M

2

2

16:12

16:12

2

1242

Thomas Theoret Rockford, MI

M

3

5

18:50

35:03

3

1246

Jane Katerberg Grand Rapids, MI

F

3

8

30:43

1:05:46

4

1244

Robert Cacicedo Grand Rapids, MI

M

6

14

22:47

1:28:34

5

1249

Nora Galvin Sparta, MI

F

6

20

37:47

2:06:21

6

1248

Judithanne Smith Sand Lake, MI

F

8

28

23:40

2:30:01

7

1245

Pamela Warner Byron Center, MI

F

10

38

24:04

2:54:06

8

1243

Brian Fahey Rockford, MI

M

14

52

20:32

3:14:38

9

1247

Barbrie Bain Rockford, MI

F

36

88

29:48

3:44:27

 

Team - 41 Perrigo 1

Finish Position - 4

Team Score (places): 26

Team Score (times): 1:35:08

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1529

Douglas Hoffman Allegan, MI

M

2

2

18:08

18:08

2

1089

Carol Reiss Jenison, MI

F

4

6

23:08

41:17

3

1526

James Grosse Zeeland, MI

M

6

12

17:19

58:36

4

1530

Steve Laninga Holland, MI

M

6

18

18:35

1:17:11

5

1527

Nathan Hoffman Plainwell, MI

M

8

26

17:56

1:35:08

6

1531

Ron Hubbert Grandville, MI

M

9

35

20:06

1:55:14

 

Team - 49 Herman Miller 1

Finish Position - 5

Team Score (places): 34

Team Score (times): 1:49:56

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1596

Fredrick Bush White Cloud, MI

M

5

5

21:52

21:52

2

2634

Sara Karsten Holland, MI

F

5

10

23:08

45:01

3

1595

James Mc Pherson Muskegon, MI

M

7

17

20:46

1:05:47

4

1590

Tom Verkaik Hudsonville, MI

M

8

25

20:16

1:26:04

5

1597

Lori Randall Wyoming, MI

F

9

34

23:52

1:49:56

6

1589

Edward Garma Hudsonville, MI

M

15

49

20:46

2:10:43

7

1591

Eric Bazan Zeeland, MI

M

16

65

20:54

2:31:37

8

1789

Thaddeus Owen Hudsonville, MI

M

18

83

21:27

2:53:05

9

1594

Darryl Rose Muskegon, MI

M

30

113

22:58

3:16:03

 

Team - 12 Steelcase B

Finish Position - 6

Team Score (places): 61

Team Score (times): 1:58:53

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1294

Todd Ohman Kent City, MI

M

9

9

20:35

20:35

2

1293

Tim Stoepker Grand Rapids, MI

M

11

20

19:29

40:05

3

1290

Ed Downs Pierson, MI

M

12

32

24:44

1:04:49

4

1297

Melissa Dubuis Jenison, MI

F

13

45

24:30

1:29:19

5

1295

Nancy Henriksson Middleville, MI

F

16

61

29:33

1:58:53

6

1296

Carol Lambert Belding, MI

F

20

81

27:49

2:26:43

7

1778

Douglas Bonzheim Grand Rapids, MI

M

28

109

28:21

2:55:04

8

1289

Randy Moon Grand Rapids, MI

M

47

156

26:57

3:22:01

 

Team - 63 Gerber Red

Finish Position - 7

Team Score (places): 67

Team Score (times): 1:54:26

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1723

Ken Abbott Fremont, MI

M

4

4

21:16

21:16

2

1727

Mark Hyrns White Cloud, MI

M

5

9

20:08

41:24

3

1728

Margaret Pelz Caledonia, MI

F

6

15

21:56

1:03:20

4

1730

Michelle Kinzbach Belmont, MI

F

22

37

26:40

1:30:00

5

1724

Peter Settle Spring Lake, MI

M

30

67

24:25

1:54:26

6

1725

Jeff Kinzbach -Ceo Belmont, MI

M

37

104

25:15

2:19:41

 

Team - 21 Alticor 2

Finish Position - 8

Team Score (places): 74

Team Score (times): 1:52:20

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1374

Chris Wilson Ada, MI

M

6

6

25:20

25:20

2

1363

Michael Israels Ada, MI

M

8

14

19:37

44:58

3

1370

Jim McLain Grand Rapids, MI

M

10

24

20:45

1:05:43

4

1376

James Depree Grand Rapids, MI

M

22

46

22:20

1:28:04

5

1372

Steve Mork Lowell, MI

M

28

74

24:16

1:52:20

6

1375

Thomas Doyle Grand Rapids, MI

M

33

107

24:48

2:17:08

 

Team - 42 Perrigo 2

Finish Position - 9

Team Score (places): 74

Team Score (times): 1:53:32

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1532

Molly Maday Caledonia, MI

F

3

3

22:48

22:48

2

1534

Christopher Penzien Grand Rapids, MI

M

12

15

19:52

42:41

3

1537

Cheryl Green Allegan, MI

F

15

30

26:52

1:09:34

4

1535

Tom Porczynski Wyoming, MI

M

21

51

21:53

1:31:27

5

1544

Randy Spies South Haven, MI

M

23

74

22:05

1:53:32

6

1545

Colter Vanstedum Hudsonville, MI

M

32

106

23:41

2:17:14

 

Team - 50 Herman Miller 2

Finish Position - 10

Team Score (places): 89

Team Score (times): 1:55:01

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1606

Lisa Grimmer Spring Lake, MI

F

2

2

22:13

22:13

2

1603

Scott Poehlman Plainwell, MI

M

12

14

20:19

42:32

3

1604

Dan Vaniddekinge Byron Center, MI

M

18

32

21:10

1:03:43

4

1608

Lori Lenar Grand Rapids, MI

F

21

53

28:17

1:32:00

5

1601

Bruce Jongekryg West Olive, MI

M

36

89

23:01

1:55:01

6

1605

Tim Brockway Rockford, MI

M

39

128

24:26

2:19:27

7

1599

Drew Nielsen Zeeland, MI

M

47

175

24:47

2:44:15

8

1600

Mike Stone Hudsonville, MI

M

54

229

25:21

3:09:36

9

1602

Daniel Broersma Zeeland, MI

M

57

286

25:58

3:35:34

 

Team - 27 Alticor 8

Finish Position - 11

Team Score (places): 94

Team Score (times): 1:57:38

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1430

Tina Ely Byron Center, MI

F

6

6

23:49

23:49

2

2595

Jonathan Jespersen Grand Rapids, MI

M

20

26

21:49

45:38

3

1419

Mark Andrews Grand Rapids, MI

M

21

47

21:27

1:07:05

4

1431

Rhonda Solberg Grand Rapids, MI

F

22

69

28:17

1:35:23

5

1418

Luke Nieuwenhuis Grand Rapids, MI

M

25

94

22:15

1:57:38

6

1425

George Lovequist Grand Rapids, MI

M

30

124

27:07

2:24:45

7

1424

Andrew Ely Byron Center, MI

M

35

159

23:41

2:48:26

8

1426

James Rathbun Grand Rapids, MI

M

40

199

23:50

3:12:17

 

Team - 13 Steelcase C

Finish Position - 12

Team Score (places): 108

Team Score (times): 1:57:10

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1301

Calvin Giang Byron Center, MI

M

11

11

24:31

24:31

2

1306

Chad Kettner Grand Rapids, MI

M

14

25

20:19

44:50

3

1307

Amanda Foley Grand Rapids, MI

F

23

48

27:26

1:12:16

4

1303

Steve Crowe Grandville, MI

M

27

75

22:16

1:34:33

5

1305

Scott Cronkright Grandville, MI

M

33

108

22:37

1:57:10

6

1298

Lynn Zimmerman Rockford, MI

M

34

142

22:41

2:19:51

7

1302

Ralph Noffke Middleville, MI

M

49

191

24:36

2:44:28

8

1299

Jeff Harp Alto, MI

M

52

243

27:33

3:12:01

 

Team - 4 Spectrum Health White

Finish Position - 13

Team Score (places): 116

Team Score (times): 2:19:56

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1231

Paul Bybee Hudsonville, MI

M

13

13

21:00

21:00

2

1233

Joshua Smith Cedar Springs, MI

M

20

33

21:23

42:23

3

1236

Sheryl Lozicki Ada, MI

F

23

56

26:44

1:09:08

4

1238

Sue Ann Watkins Grandville, MI

F

29

85

34:56

1:44:04

5

1235

Helen Hansen Ada, MI

F

31

116

35:51

2:19:56

6

1240

Katherine Meade Grandville, MI

F

40

156

28:36

2:48:32

 

Team - 17 Steelcase G

Finish Position - 14

Team Score (places): 117

Team Score (times): 2:02:54

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1337

Kent Riddle Lowell, MI

M

4

4

19:35

19:35

2

1336

Keith Robinson Grand Rapids, MI

M

23

27

22:21

41:56

3

1335

Bradley Sturm Portage, MI

M

24

51

22:26

1:04:23

4

1341

Dana Bultman Rockford, MI

F

28

79

28:03

1:32:27

5

1342

Dana Anderson Caledonia, MI

F

38

117

30:27

2:02:54

6

1343

Kayln Smith Grand Rapids, MI

F

99

216

45:43

2:48:38

 

Team - 23 Alticor 4

Finish Position - 15

Team Score (places): 128

Team Score (times): 2:06:42

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1389

Michael Nelson Alto, MI

M

4

4

19:36

19:36

2

1391

Michelle Tackman Lowell, MI

F

4

8

22:49

42:26

3

1387

Mark Hahn Rockford, MI

M

21

29

26:43

1:09:09

4

1388

Daniel Hoffman Grandville, MI

M

40

69

25:54

1:35:04

5

1392

Deborah MacDonald Lowell, MI

F

59

128

31:38

2:06:42

6

1393

Fawn Witte Lowell, MI

F

76

204

34:08

2:40:50

7

1390

David Tackmann Lowell, MI

M

99

303

55:00

3:35:50

 

Team - 59 Lacks

Finish Position - 16

Team Score (places): 128

Team Score (times): 2:07:42

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1687

Hugh Thomas Hudsonville, MI

M

7

7

25:27

25:27

2

1692

Heleen Smit Grand Rapids, MI

F

19

26

26:33

52:00

3

1689

Robert Greiffendorf Grand Rapids, MI

M

31

57

23:14

1:15:15

4

1688

Darryl Roe Grand Rapids, MI

M

35

92

24:11

1:39:26

5

1691

Raven Young Grand Rapids, MI

F

36

128

28:16

2:07:42

6

1684

Mike Gladys Caledonia, MI

M

79

207

31:04

2:38:47

7

1686

Jeff Chiu Hudsonville, MI

M

85

292

35:10

3:13:57

 

Team - 51 Herman Miller 3

Finish Position - 17

Team Score (places): 132

Team Score (times): 2:04:01

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1609

Steve Woods West Olive, MI

M

22

22

21:47

21:47

2

1613

Doug Brandt Hudsonville, MI

M

25

47

22:36

44:24

3

1617

Cindy Smith Zeeland, MI

F

25

72

28:09

1:12:34

4

1614

James Hubbell Holland, MI

M

29

101

22:42

1:35:16

5

1618

Julie Lamer Zeeland, MI

F

31

132

28:45

2:04:01

6

1615

Brandy Corrigan Holland, MI

F

33

165

29:21

2:33:22

7

1610

John McLaughlin Ada, MI

M

46

211

24:52

2:58:15

8

1616

Laura Hilbrand Zeeland, MI

F

50

261

31:27

3:29:42

9

1611

Jeff Wood Grand Rapids, MI

M

76

337

29:59

3:59:42

 

Team - 14 Steelcase D

Finish Position - 18

Team Score (places): 152

Team Score (times): 2:06:20

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1317

Meghan Palmer Grand Rapids, MI

F

23

23

25:47

25:47

2

1312

Larry Graw Grand Rapids, MI

M

25

48

26:53

52:40

3

1315

Ashley Dean Grand Rapids, MI

F

30

78

27:09

1:19:50

4

1310

Todd Quigley Caledonia, MI

M

36

114

23:17

1:43:07

5

1311

Phil Hester Middleville, MI

M

38

152

23:12

2:06:20

6

1314

Robert Molenkamp Grandville, MI

M

64

216

26:39

2:33:00

7

1316

Vanessa Northrop Grand Rapids, MI

F

66

282

31:19

3:04:19

 

Team - 3 Spectrum Health Red

Finish Position - 19

Team Score (places): 153

Team Score (times): 2:13:23

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1222

Fred Gill Grand Rapids, MI

M

13

13

22:06

22:06

2

1229

Heather Dyke Grand Haven, MI

F

22

35

27:05

49:11

3

1223

Randy Sportel Caledonia, MI

M

31

66

24:28

1:13:40

4

1227

Tracy Burke Grand Rapids, MI

F

42

108

29:47

1:43:28

5

1224

Christy Curry Martin, MI

F

45

153

29:55

2:13:23

 

Team - 25 Alticor 6

Finish Position - 20

Team Score (places): 180

Team Score (times): 2:05:59

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1405

Jim Bos Byron Center, MI

M

10

10

20:49

20:49

2

1790

Charise Bos Byron Center, MI

F

24

34

27:29

48:19

3

1422

Brett Parent Grand Rapids, MI

M

39

73

24:12

1:12:31

4

1408

Jon Brown Grand Rapids, MI

M

53

126

25:44

1:38:16

5

1409

Nick Katsarelas Grand Rapids, MI

M

54

180

27:43

2:05:59

6

1407

Tom Kievit Jenison, MI

M

68

248

27:19

2:33:18

 

Team - 1 Spectrum Health Orange

Finish Position - 21

Team Score (places): 188

Team Score (times): 2:06:35

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1210

Marie Griffin Grand Rapids, MI

F

5

5

23:06

23:06

2

1208

Elissa Grochowalski Byron Center, MI

F

39

44

28:27

51:33

3

1201

Terry Weiler Newaygo, MI

M

48

92

24:23

1:15:57

4

1202

Bryan Cote Wyoming, MI

M

48

140

24:49

1:40:46

5

1204

Aaron Predum Byron Center, MI

M

48

188

25:49

2:06:35

6

1207

Sue Gunnink Grand Rapids, MI

F

77

265

33:00

2:39:36

 

Team - 24 Alticor 5

Finish Position - 22

Team Score (places): 191

Team Score (times): 2:10:38

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1427

Penny Poleski Grand Rapids, MI

F

18

18

25:23

25:23

2

1398

Gary Pipping Wyoming, MI

M

24

42

23:32

48:55

3

1397

Scott Oonk Grand Rapids, MI

M

39

81

23:33

1:12:29

4

1395

Jim Vandergraaf Grand Rapids, MI

M

43

124

26:35

1:39:04

5

1401

Kelly Stephens Dorr, MI

F

67

191

31:33

2:10:38

 

Team - 52 Herman Miller 4

Finish Position - 23

Team Score (places): 195

Team Score (times): 2:15:13

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1625

Steven Visscher Fruitport, MI

M

22

22

21:30

21:30

2

1627

Karen Pitcher Muskegon, MI

F

27

49

28:12

49:42

3

1624

Ronald Alferink Zeeland, MI

M

41

90

26:13

1:15:56

4

1628

Angela Burgess Hudsonville, MI

F

49

139

31:27

1:47:23

5

1620

Paul Murray Hudsonville, MI

M

56

195

27:50

2:15:13

6

1622

Austin Lenar Grand Rapids, MI

M

56

251

32:42

2:47:56

7

1621

Gabe Wing Grand Rapids, MI

M

58

309

26:05

3:14:01

8

1623

Daniel Lenar Grand Rapids, MI

M

78

387

28:49

3:42:51

9

1626

Eric Neeley Holland, MI

M

84

471

32:03

4:14:54

 

Team - 18 Steelcase H

Finish Position - 24

Team Score (places): 211

Team Score (times): 2:20:53

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1349

Jamie Vanderzee Caledonia, MI

F

23

23

26:39

26:39

2

1351

Jennifer Semeyn Rockford, MI

F

34

57

27:57

54:36

3

1350

Huong Tran Grand Rapids, MI

F

43

100

28:52

1:23:28

4

1347

Eric Day Grand Rapids, MI

M

48

148

25:16

1:48:45

5

1352

Heather Grifhorst Grand Rapids, MI

F

63

211

32:08

2:20:53

6

1353

Erin Braaksma Hudsonville, MI

F

70

281

32:10

2:53:04

7

1344

Jeff Dewilde Byron Center, MI

M

71

352

28:52

3:21:56

8

1345

Tim Dekraker Alto, MI

M

81

433

29:35

3:51:31

 

Team - 53 Herman Miller 5

Finish Position - 25

Team Score (places): 241

Team Score (times): 2:30:18

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1637

Linda Redder Zeeland, MI

F

23

23

28:37

28:37

2

1635

Sara Poehlman Plainwell, MI

F

27

50

26:50

55:27

3

1631

Michelle Hubbell Holland, MI

F

39

89

29:08

1:24:36

4

1634

Rachel Walters Zeeland, MI

F

73

162

35:35

2:00:11

5

1629

Dan Boucher Byron Center, MI

M

79

241

30:07

2:30:18

6

1632

Roxanne Wood Grand Rapids, MI

F

88

329

36:29

3:06:48

7

1633

Eva Masters Zeeland, MI

F

89

418

36:31

3:43:19

8

1630

Michelle Brockway Rockford, MI

F

92

510

37:32

4:20:52

 

Team - 54 Herman Miller 6

Finish Position - 26

Team Score (places): 242

Team Score (times): 2:19:59

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1646

Elizabeth Ryzenga Holland, MI

F

13

13

24:48

24:48

2

1648

Yvonne Boucher Byron Center, MI

F

48

61

30:07

54:56

3

1640

Randy Wierengo Spring Lake, MI

M

50

111

24:38

1:19:35

4

1641

David Martin Jenison, MI

M

60

171

28:56

1:48:32

5

1642

Dave Van Dyke Grand Rapids, MI

M

71

242

31:27

2:19:59

6

1645

Jeremiah Jacobs Wyoming, MI

M

74

316

29:36

2:49:35

7

1639

Steven Brown Muskegon, MI

M

87

403

33:46

3:23:21

8

1643

Bruce Walters Zeeland, MI

M

87

490

37:47

4:01:09

 

Team - 22 Alticor 3

Finish Position - 27

Team Score (places): 281

Team Score (times): 2:32:45

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1385

Marve Dietz Lowell, MI

M

8

8

25:51

25:51

2

1384

Mark Smith Rockford, MI

M

48

56

24:55

50:46

3

1386

Holly Smith Rockford, MI

F

57

113

31:15

1:22:02

4

1382

Brian Muma Grand Rapids, MI

M

74

187

28:07

1:50:09

5

1381

David Byrne Jenison, MI

M

94

281

42:36

2:32:45

 

Team - 62 Gerber Blue

Finish Position - 28

Team Score (places): 303

Team Score (times): 2:35:07

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1716

Judy Alderink Fremont, MI

F

34

34

30:32

30:32

2

1711

Dean Wheater Fremont, MI

M

46

80

24:18

54:50

3

1718

Shelley Teravest Grant, MI

F

55

135

33:37

1:28:27

4

1721

Jennifer Blanchard Fremont, MI

F

83

218

36:06

2:04:34

5

1710

Randy Alderink Fremont, MI

M

85

303

30:32

2:35:07

 

Team - 2 Spectrum Health Blue

Finish Position - Inc.

Team Score (places): 99995

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1218

Susanna Edwards Grand Rapids, MI

F

61

61

31:50

31:50

2

1212

Ted Droski Allendale, MI

M

65

126

28:19

1:00:10

3

1219

Tammy Devries Rockford, MI

F

68

194

32:59

1:33:09

4

1213

Amy Heiks Grand Rapids, MI

F

80

274

44:28

2:17:37

 

Team - 16 Steelcase F

Finish Position - Inc.

Team Score (places): 99995

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1332

Barbara Lafever Jenison, MI

F

7

7

30:13

30:13

2

1782

Holly Barsamian Grand Haven, MI

F

31

38

27:43

57:57

3

1328

Dhanachezhain Duraikannu Grand Rapids, MI

M

55

93

26:04

1:24:02

4

1329

David Burian Grandville, MI

M

63

156

27:22

1:51:24

 

Team - 15 Steelcase E

Finish Position - Inc.

Team Score (places): 99996

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1324

Dave Molyneux Grand Rapids, MI

M

14

14

24:54

24:54

2

2288

Mark Slager Caledonia, MI

M

44

58

26:39

51:33

3

1321

William Halloran Wayland, MI

M

57

115

25:50

1:17:24

 

Team - 20 Alticor 1

Finish Position - Inc.

Team Score (places): 99996

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1366

Holly Hoekstra Cedar Springs, MI

F

4

4

22:59

22:59

2

2467

Tanya Fowler Ada, MI

F

5

9

24:21

47:21

3

1365

Dan Wisneski Grand Rapids, MI

M

17

26

21:16

1:08:38

 

Team - 29 Alticor 10

Finish Position - Inc.

Team Score (places): 99996

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1446

Caryn Bix Grand Rapids, MI

F

20

20

25:57

25:57

2

1450

Betty Kuiper Grand Rapids, MI

F

25

45

32:26

58:24

3

1442

Andy Bix Grand Rapids, MI

M

53

98

25:57

1:24:21

 

Team - 34 City of Grand Rapids

Finish Position - Inc.

Team Score (places): 99996

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1478

Dale Winters Grand Rapids, MI

M

4

4

23:52

23:52

2

1793

Randall Fisher Hudsonville, MI

M

36

40

25:12

49:05

3

1479

Thomas Truszkowski Wyoming, MI

M

69

109

28:21

1:17:26

 

Team - 64 Gerber White

Finish Position - Inc.

Team Score (places): 99996

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1734

Curt Emenhiser Fremont, MI

M

65

65

27:30

27:30

2

1732

Marcus Beutler White Cloud, MI

M

98

163

52:25

1:19:55

3

1740

Karen Solis-Victoria White Cloud, MI

F

100

263

46:26

2:06:22

 

Team - 26 Alticor 7

Finish Position - Inc.

Team Score (places): 99997

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1414

David Wassilak Ada, MI

M

27

27

22:48

22:48

2

1415

Kenneth Conrad Ada, MI

M

53

80

25:11

48:00

 

Team - 19 Hope Network

Finish Position - Inc.

Team Score (places): 99998

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1358

Kelly Grant Hicks Big Rapids, MI

F

74

74

33:50

33:50

 

Team - 28 Alticor 9

Finish Position - Inc.

Team Score (places): 99998

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State Gender

A.Grp Place

Cum. Place

Time

Cum. Time

1

1437

Lindsey Kerstetter Rockford, MI

F

40

40

28:34

28:34