Western Michigan University
2004 Homecoming Classic 5k RUN - 5k RUN
Detailed Team Results
Results determined on the top 3 group finishes per team
Age Group Finish Time
Husky 1 - Net Points: 6 1
Division: 1
2742 Jenny Kieser F 8 to 11 1 0:26:18
2743 Shawn Slater M 12 to 14 2 0:19:12
2744 Tyler Barnum M 12 to 14 3 0:19:56
2740 Tyler Root M 12 to 14 10 0:21:08
2741 Hannah Holcomb F 12 to 14 13 0:26:17
Wayland Wildcats 1 - Net Points: 6 2
Division: 1
2576 Monica Weingate F 12 to 14 1 0:20:53
2578 Brian Kooiker M 12 to 14 1 0:18:59
2577 Lori Sterkenburg F 40 to 44 4 0:24:05
2579 Jim Lewis M 40 to 44 Didn't Finish
Parchment MS - Net Points: 7 3
Division: 1
2824 Stuart Crowell M 8 to 11 1 0:22:16
2823 Benjamin White M 8 to 11 2 0:23:50
2822 Tyler Bishop M 8 to 11 4 0:26:30
2821 Gibson Tucker M 8 to 11 9 0:30:25
2820 Chadwyck Tucker M 12 to 14 24 0:24:33
Husky 2 - Net Points: 12 4
Division: 1
2746 Alexa Haney F 8 to 11 2 0:30:02
2745 Caitlin Prior F 12 to 14 4 0:24:14
2747 Nehemiah Blazek M 12 to 14 6 0:20:52
2749 Cody Cattell M 12 to 14 19 0:22:29
2748 Cody Osterhouse M 12 to 14 20 0:22:30
Wyoming Rebel Rockets - Net Points: 12 5
Division: 1
2772 B. J. Postma F 12 to 14 2 0:21:46
2769 Cody Shepardson M 12 to 14 4 0:20:38
2771 Brittany Sharp F 12 to 14 6 0:24:37
2768 Janette Calvo F 12 to 14 7 0:24:40
2770 Sandy Leung F 12 to 14 10 0:25:38
Wayland Wildcats B - Net Points: 18 6
Division: 1
2584 Mario Fritz M 50 to 54 4 0:22:37
2580 Steven Misak M 45 to 49 6 0:21:31
2583 Jenna McCarthy F 12 to 14 8 0:24:41
2581 Connie Misak F 12 to 14 9 0:25:07
2582 Amber Wierckz F 12 to 14 14 0:26:44
Husky 5 - Net Points: 26 7
Division: 1
2760 Carrie Osterhouse F 8 to 11 3 0:30:42
2762 Marisa Smith F 12 to 14 11 0:25:53
2761 Stephie Van Alsten F 12 to 14 12 0:26:05
Husky 4 - Net Points: 31 8
Division: 1
2757 Elijah Smith M 12 to 14 5 0:20:43
2755 Kyle Norton M 12 to 14 11 0:21:21
2756 Kyle Downey M 12 to 14 15 0:21:54
2758 Dan Sanscrainte M 12 to 14 16 0:22:14
2759 Steven Flack M 12 to 14 27 0:27:11
Angling Roadrunners - Net Points: 41 9
Division: 1
2732 Paige Holcomb F 8 to 11 4 0:34:21
2733 Wes Coops M 8 to 11 7 0:28:55
2734 Charles holcomb M 45 to 49 30 0:30:09
Kalamazoo Academy Eagles - Net Points: 54 10
Division: 1
2354 Nadia Crook F 12 to 14 17 0:30:36
2376 Alyssa Sanford F 12 to 14 18 0:31:43
2359 Maddy Dubrule F 12 to 14 19 0:31:55
2356 Taylor Dehnke F 12 to 14 21 0:32:46
2379 Chelsea Smith F 12 to 14 Didn't Finish
Husky 3 - Net Points: 62 11
Division: 1
2753 Craig VanAlsten M 12 to 14 13 0:21:36
2752 Andrew Penn M 12 to 14 21 0:22:37
2751 Timothy Hessen M 12 to 14 28 0:27:17
2750 Erik Coopes M 12 to 14 29 0:28:03
2754 Meryn Leerentveld M 12 to 14 Didn't Finish
Maple Street Striders - Net Points: 64 12
Division: 1
2764 Daniel Swodzinski M 12 to 14 12 0:21:29
2765 Howard Tobachnik M 12 to 14 22 0:22:53
2767 Zachary Rickli M 12 to 14 30 0:28:23
2766 Cameron Robinson M 12 to 14 33 0:36:50
2763 Rudy Burns M 12 to 14 34 0:36:52
East Elementary did not qualify for awards
|