Fifth Third Bank
2003 5k 5k 5k 5k 5k - Run
Detailed Team Results
Results determined on the top 5 times per team
Age Group Finish Time
GRAND RAPIDS FRONT RUNNERS 2 - Net Time: 1:49:38 1
Division: Open
9185 MICHAEL HOLFINGER M 35 to 39 1 0:18:37
9188 MATTHEW RICHARDSON M 30 to 34 17 0:21:26
9184 JOHN MCELWEE M 35 to 39 19 0:22:34
9186 DANIEL VANMEURS M 45 to 49 29 0:23:24
9189 BRUCE NUGENT M 50 to 54 15 0:23:35
6745 JERROD NICKELS M 45 to 49 64 0:25:52
9187 MICHAEL RICE M 40 to 44 110 0:28:58
9190 KEVIN CORREA M 20 to 24 Didn't Finish
WATSON WYATT FALCONS - Net Time: 2:02:26 2
Division: Open
9095 JACK POINDEXTER M 40 to 44 17 0:21:20
9097 DAN SCHULTE M 20 to 24 21 0:22:31
9093 JAMES ANDERSON M 35 to 39 18 0:22:32
9092 CARL NELSON M 45 to 49 37 0:24:09
9101 LIZ VANDEWEGE F 13 & Under 55 0:31:52
9100 TESS VANDERVEEN F 13 & Under 75 0:33:49
9099 ELLY VANDERVEEN F 13 & Under 76 0:33:52
9096 PAUL SCHULTE M 45 to 49 123 0:35:37
9098 LISA KLAASEN F 40 to 44 96 0:36:05
9094 CAROLYN KAISER F 40 to 44 115 0:41:23
US NAVY RESERVE - WARRIORS TOO - Net Time: 2:16:04 3
Division: Open
9060 NATHAN STEINBERG M 25 to 29 27 0:22:33
9146 DAVID CAMPBELL M 35 to 39 64 0:26:04
9058 ALICE REITER F 14 to 19 41 0:26:21
9055 CORT WILKINS M 30 to 34 95 0:28:06
9059 MARYBETH CARLSTROM F 45 to 49 66 0:32:58
9056 TAMMY KEUPPER F 30 to 34 Didn't Finish
9057 THOMAS SCHMIDT M 45 to 49 Didn't Finish
PINE REST 6 - Net Time: 2:22:15 4
Division: Open
6054 DAN HOLWERDA M 50 to 54 38 0:26:01
6052 KELLY BEUKEMA F 14 to 19 39 0:26:18
9074 NICOLE DYKSTRA F 20 to 24 66 0:28:07
9073 SHANE THOMPSON M 25 to 29 121 0:30:44
6053 TRISH HOLWERDA F 40 to 44 63 0:31:03
9072 SHANNON THOMPSON F 25 to 29 168 0:32:19
PINE REST 2 - Net Time: 2:28:41 5
Division: Open
9071 CONNOR CHAPIN M 14 to 19 72 0:23:37
9027 TIMOTHY BOZUNG M 30 to 34 72 0:26:09
9024 FRANCES CLARK F 20 to 24 124 0:32:04
9138 SEAN DOUGHERTY M 35 to 39 103 0:32:11
9026 SHARON CHAPIN F 45 to 49 75 0:34:39
9023 KARI JETT F 20 to 24 Didn't Finish
9022 DENISE GRIBBIN F 35 to 39 Didn't Finish
9025 STACEY BEEBE F 30 to 34 Didn't Finish
WATSON WYATT HAWKS - Net Time: 2:31:24 6
Division: Open
9102 DOMINIC ANDWAN M 25 to 29 14 0:21:25
9106 ELENA SMITHMOULDEN F 25 to 29 133 0:30:51
9108 MICHAEL WEDDELL M 40 to 44 125 0:31:09
9103 JENNIFER ANDWAN F 30 to 34 139 0:33:58
9104 HEIDI KETVIRTIS F 25 to 29 193 0:33:59
9105 SHAWN SMITHMOULDEN M 25 to 29 144 0:35:18
9107 ESTHER WEDDELL F 40 to 44 107 0:37:24
9111 LAUREN BOESEN F 20 to 24 160 0:41:40
9109 MARSHALL WALTERS F 40 to 44 116 0:43:10
9110 PAM BOESEN F 45 to 49 96 0:53:54
PINE REST 4 - Net Time: 2:40:28 7
Division: Open
9051 MICHAEL WOLFF M 25 to 29 85 0:25:55
9048 RYAN HARTMAN M 20 to 24 49 0:26:45
9054 AMANDA HARTMAN F 20 to 24 63 0:27:50
9050 CLARENCE MERRILL M 35 to 39 110 0:33:16
9052 SUZANN OGLAND-HAND F 35 to 39 160 0:46:39
9049 MARISSA ZVONAR F 20 to 24 Didn't Finish
9047 KRISTY WYNNS M 25 to 29 Didn't Finish
9053 MARK OGLAND-HAND M 40 to 44 Didn't Finish
WATSON WYATT RAPTORS - Net Time: 2:52:25 8
Division: Open
9119 KEVIN KROLL M 30 to 34 66 0:25:57
9113 ERIC SATTLER M 35 to 39 116 0:34:17
9117 LAARS HELENIUS M 30 to 34 131 0:34:46
9120 RITA DANDRIDGE F 35 to 39 142 0:36:05
9114 CATIE SATTLER F 13 & Under 103 0:41:18
9112 CONNIE SATTLER F 35 to 39 156 0:41:19
9121 JULIE BARRETT F 30 to 34 172 0:53:55
9118 MARNE EHLINGER F 25 to 29 Didn't Finish
9115 RHONA FIDLER F 45 to 49 Didn't Finish
9116 MICHELLE ACCIAVATTI F 30 to 34 Didn't Finish
PINE REST 3 did not qualify for awards
COOPERSVILLE BRONCOS 57 CLASS did not qualify for awards
|