Spectrum Health Irish Jig 5k
2004 Irish Jig 5k
Detailed Team Results
Results determined on the top 4 group finishes per team
Age Group Finish Time
Team Eenhoorn - Net Points: 48 1
Division: 2
1344 Erin Clason F 25 to 29 3 0:19:36
1345 Dalphon Mecko M 35 to 39 9 0:18:03
1343 Nate Clason M 25 to 29 18 0:18:34
1349 Lena Rice F 19 to 24 18 0:23:48
1342 Paul Koutz M 25 to 29 20 0:19:15
1350 Allory Kriscunas F 19 to 24 22 0:25:09
1346 Monica Steimle F 25 to 29 40 0:27:13
1341 Paulus Heule M 35 to 39 57 0:22:34
1347 Solomon Wright M 30 to 34 89 0:26:44
1348 Mary jo Tholen F 50 to 54 Didn't Finish
Aquinas College - Net Points: 51 2
Division: 2
1085 David Dvorak M 60 to 64 3 0:21:30
1088 Don Chaffee M 65 and up 9 0:24:31
1083 Dana Samotis F 25 to 29 19 0:24:38
1084 Joyce LaFluer F 50 to 54 20 0:30:36
1086 Walter Wrbanich M 45 to 49 52 0:23:12
1087 Cindy Blair F 30 to 34 104 0:32:28
1089 Linda Chaffee F 50 to 54 Didn't Finish
Driesenga & Asso - Net Points: 52 3
Division: 2
1069 Rick Admiraal M 35 to 39 10 0:18:03
1063 Elizaeth Chesla F 19 to 24 12 0:22:59
1065 Ed Kline M 30 to 34 15 0:19:56
1068 Rebecca Page F 25 to 29 15 0:24:13
1061 Daniel Driesenga CEO M 35 to 39 31 0:21:08
1066 Stephanie Wade F 25 to 29 36 0:26:33
1070 Jean Wodarek F 35 to 39 38 0:26:06
1067 Brenda Beck F 25 to 29 66 0:28:50
1062 Tracy Miller F 30 to 34 68 0:28:55
1064 Peter Siglow M 25 to 29 82 0:25:44
Bone & Joint Care of WM - Net Points: 59 4
Division: 2
1161 Danielle Conaway F 30 to 34 7 0:22:07
1159 Melissa DeNiel CEO F 35 to 39 8 0:21:44
1163 Adam Jelinek M 25 to 29 19 0:19:12
1164 Julie Herrmann F 40 to 44 25 0:26:05
1162 Mike McDermott M 40 to 44 85 0:23:39
1165 Henry Herrmann M 35 to 39 107 0:26:05
1160 John Maskill M 25 to 29 Didn't Finish
Kent Community Campus - Net Points: 69 5
Division: 2
1371 Heather Dyke F 30 to 34 12 0:23:38
1379 Jane Katerburg F 55 to 59 13 0:32:06
1376 Aleta Courter F 45 to 49 18 0:24:40
1372 Kelli Thompson F 35 to 39 26 0:24:34
1375 Gina Mooney F 25 to 29 30 0:26:01
1377 Jennifer Feller F 19 to 24 43 0:28:29
1378 Jon Suggitt M 25 to 29 53 0:23:02
1374 Pam O'Brien F 35 to 39 69 0:28:29
1373 Jodi Smit F 35 to 39 111 0:32:16
Miller & Johnson - Net Points: 78 6
Division: 2
1351 Max Grengs M 30 to 34 11 0:19:30
1353 Larissa Bishop F 25 to 29 20 0:25:06
1357 Frank Berrodin M 40 to 44 21 0:19:30
1356 Elizabeth Lykin F 30 to 34 26 0:25:14
1359 Gary Chamberlin M 50 to 54 32 0:22:38
1354 Scott Timmer M 45 to 49 75 0:24:05
1352 Cheryl Briski F 30 to 34 85 0:30:02
1358 James Hopewell M 35 to 39 102 0:25:39
1355 Jerry Lykins M 35 to 39 Didn't Finish
1360 Steven Laurent M 35 to 39 Didn't Finish
Gazelle Sports - Net Points: 89 7
Division: 2
1336 Rebecca Olszewski F 19 to 24 9 0:21:40
1339 Ken Sung CEO M 40 to 44 10 0:18:15
1340 Joshua Reynolds M 30 to 34 32 0:22:07
1338 Stephanie Millis F 45 to 49 38 0:27:38
1335 Jeff Parks M 40 to 44 62 0:22:25
1337 Preston Grey M 19 to 24 Didn't Finish
Progressive AE - Net Points: 91 8
Division: 2
1260 Lisa Corrigan F 25 to 29 10 0:23:42
1266 Eric VanOrman M 30 to 34 24 0:21:00
1264 Jennifer Jones F 25 to 29 27 0:25:46
1261 Glenn Dik M 45 to 49 30 0:21:12
1263 Mike French M 30 to 34 36 0:22:23
1258 Tom Buteyn M 35 to 39 45 0:21:44
1259 John Corrigan M 30 to 34 56 0:24:30
1265 Earl Strater M 55 to 59 68 0:37:32
1262 Ray Fix CEO M 50 to 54 76 0:26:27
1267 Kathy VanderMeulen F 35 to 39 119 0:34:36
Team Zondervan - Net Points: 94 9
Division: 2
1385 Sandra VanderZicht F 50 to 54 9 0:27:36
1386 Melinda VanKirk F 19 to 24 17 0:23:39
1389 Roberto Miller M 25 to 29 32 0:20:20
1387 Tom Dean M 40 to 44 36 0:20:46
1392 Mike Ruman M 25 to 29 51 0:22:58
1393 Mark Sheeres M 30 to 34 61 0:24:40
1388 Damon Reiss M 25 to 29 64 0:23:57
1390 Autumn Miller F 25 to 29 84 0:31:03
1391 Todd Chalmers M 35 to 39 89 0:25:00
1394 Darwin Rader M 50 to 54 Didn't Finish
Rhoades Runners - Net Points: 109 10
Division: 2
1072 Sheryl Lozicki F 40 to 44 12 0:23:53
1080 Eric Starck M 25 to 29 14 0:17:39
1071 Peter Lozicki M 40 to 44 39 0:21:07
1075 Thomas Clifford M 55 to 59 44 0:27:11
1078 Diane Bosworth F 35 to 39 95 0:29:43
1081 Matt Seyffert M 25 to 29 96 0:27:19
1076 Mike Walton M 50 to 54 113 0:36:36
1074 Terry Zabel M 45 to 49 129 0:27:21
1079 Pamela Farrer F 30 to 34 Didn't Finish
1073 Steve Hilger M 45 to 49 Didn't Finish
1077 Brad Arnold M 19 to 24 Didn't Finish
1082 Laurie Schultz F 30 to 34 Didn't Finish
Ernst & Young - Net Points: 112 11
Division: 2
1034 Julie Frayer F 45 to 49 7 0:22:11
1030 JD Collins M 30 to 34 21 0:20:32
1032 Kristie Burns F 30 to 34 25 0:25:09
1029 Erich Pagel M 45 to 49 59 0:23:27
1031 Sean Burns M 30 to 34 66 0:25:02
1035 Bradley Freiburger M 30 to 34 70 0:25:18
1033 Bethanie Pollock F 35 to 39 80 0:28:51
1027 Matthew Bouw M 25 to 29 80 0:25:13
1036 Jill Bolt F 30 to 34 80 0:29:28
1028 Dan Vanderberg M 35 to 39 98 0:25:22
L3 Flyers - Net Points: 137 12
Division: 2
1305 Martha Gottlieb F 45 to 49 19 0:25:07
1304 Charles Hooper M 55 to 59 29 0:24:47
1309 Gene Price M 40 to 44 34 0:20:25
1303 Gary Watson M 45 to 49 55 0:23:17
1307 Joyce Upper F 45 to 49 75 0:39:54
1308 Nikole Shafer F 30 to 34 87 0:30:17
1306 Jack Hess M 40 to 44 121 0:26:00
URS 1 - Net Points: 145 13
Division: 2
1312 William Stevenson M 60 to 64 18 0:33:43
1311 Mark Perron M 25 to 29 41 0:21:51
1318 Theresa Petko F 45 to 49 43 0:28:08
1316 Amanda Huddas F 25 to 29 43 0:27:33
1313 Debra May F 45 to 49 53 0:29:24
1314 Robert May M 45 to 49 84 0:24:38
1315 Rory Huddas M 25 to 29 102 0:28:20
1317 Robert Venas M 50 to 54 115 0:38:53
Bissell II - Net Points: 157 14
Division: 2
1293 Jimi Minnema M 25 to 29 8 0:16:02
1301 Chuck Ames M 25 to 29 27 0:19:56
1302 Kevin Giacoletti M 30 to 34 52 0:24:04
1298 Susan Arnold F 19 to 24 70 0:32:28
1295 Jim Minnema M 50 to 54 93 0:27:42
1297 Gloria Lipski F 35 to 39 105 0:32:02
1300 Thomas Benham M 35 to 39 148 0:33:56
1299 James Preston M 40 to 44 154 0:27:42
1296 Patrick Laurie M 40 to 44 160 0:28:05
1294 Dave Bloem M 45 to 49 Didn't Finish
Breathless Barristers 2 - Net Points: 185 15
Division: 2
1332 Francine Robinson F 45 to 49 8 0:22:28
1333 Phil Stawski M 25 to 29 42 0:22:01
1331 James Black M 55 to 59 65 0:33:41
1330 Patricia Bearup F 45 to 49 70 0:36:59
URS 2 - Net Points: 289 16
Division: 2
1319 Dava Burd M 19 to 24 40 0:30:52
1321 Dennis Nurski M 55 to 59 45 0:27:12
1320 Daniel Broekhuizen M 30 to 34 98 0:27:30
1323 Benjamin Krom M 25 to 29 106 0:29:36
1322 Robert Gengelbach M 40 to 44 174 0:29:15
1324 Matthew Kennedy M 35 to 39 Didn't Finish
1325 Lelah Hunter F 35 to 39 Didn't Finish
Pricewaterhouse Coopers - Net Points: 309 17
Division: 2
1149 Amanda Mocny F 30 to 34 62 0:28:30
1147 Mike Kroll M 50 to 54 70 0:26:06
1150 Ryan Howe M 25 to 29 75 0:24:34
1148 Mary DeBoer F 40 to 44 102 0:41:00
1146 Mark Pflug M 50 to 54 111 0:33:59
Breathless Barristers 1 - Net Points: 454 18
Division: 2
1326 Doreen Engel F 40 to 44 38 0:27:33
1327 Joseph Engel M 45 to 49 106 0:25:55
1328 Cathy Greer F 35 to 39 115 0:33:48
1329 James Greer M 40 to 44 195 0:37:28
CPR Run a Palooza - Net Points: 501 19
Division: 2
1256 Rudy Malmquist M 35 to 39 52 0:22:16
1255 Benjamin Eavey M 30 to 34 117 0:29:38
1257 Randy Spaman M 45 to 49 154 0:29:37
1254 Dan Boughton M 40 to 44 178 0:29:46
|